Jeho manželka Marcela dostala dva a půl roku a jeho otec a strýc po třech letech nepodmíněně. Ti však na rozdíl od Tomáše Giesela popírají, že by o drogách věděli.

Proti rozsudku se nicméně odvolal pouze Tomáš Giesel, ostatní svého práva nevyužili. Podle německého práva totiž mohou být propuštěni na svobodu již po odpykání poloviny trestu.

Výlet pro hašiš

Všichni čtyři odsouzení byli drženi ve vazbě jednotlivě v celách na různých místech Německa. Právní zástupkyně rodiny Gieselů dnes ČTK během líčení řekla, že s nimi bylo zacházeno velmi dobře, a proto vazbu nijak výrazně špatně nenesli.

Rodina podnikla fingovanou turistickou cestu do Jordánska a Sýrie, kde naložila do kempinkového vozu 260 kilogramů hašiše, jehož hodnota na černém trhu představuje asi 100 milióínů korun. Celou akci podle obžaloby organizoval Tomášův někdejší zaměstnavatel, který je nyní ve vazbě v České republice. Ten prý dával rodině pokyny do Sýrie, kudy jezdit a kde nabrat náklad.

Obžaloba požadovala pro Tomáše Giesela osmiletý trest, pro jeho otce a strýce tresty pětileté a pro ženu Marcelu šest let vězení. Podle obžaloby totiž musel všem být minimálně podezřelý objemný náklad i průběh cesty.