Policejní stanice byla v obležení novinářů, kteří čekali na zpěvákův příjezd. Kalifornská justice na pětačtyřicetiletého Jacksona vydala zatykač za lascivní a nemravné chování k dětem mladším 14 let. Do Santa Barbary přijel z Las Vegas v Nevadě, kde natáčel videoklip. V případě odsouzení Jacksonovi hrozí až osm let vězení.

Jackson přiletěl do Santa Barbary bílým letounem G4 Gulf Jet, které přistálo krátce po 11:30 místního času, informuje ABC. Letoun okamžitě po přistání zajel do hangáru, u kterého čekaly policejní vozy. Po několika minutách opustily hangár čtyři vozidla s policejním autem v čele.

"Michael mě pověřil, abych vám sdělil, že obvinění proti své osobě považuje za nepravdivé," řekl novinářům zpěvákův právní zástupce Mark Geragos s tím, že jeho klient je připraven dokázat to před soudem. V nevinu popové hvězdy věří i její bratr Jermaine, který v telefonickém rozhovoru pro CNN sdělil, že akce proti jeho bratrovi není nic jiného než "lynčování moderní doby". Geragos loni u soudu neúspěšně hájil herečku Winona Ryderovou, která byla obviněna z krádeže v luxusním obchodě v Beverly Hills.

Soud v lednu příštího roku

Po více jak hodině strávené na policie byl Jackson podle očekávání propuštěn na kauci. Před soud, který ho seznámí s konečnou podobou žaloby, má předstoupit 9. ledna 2004. Geragos potvrdil, že jeho klient složí za možnost být vyšetřován na svobodě kauci tři milióny dolarů, jak stanovil státní zástupce Tom Sneddon. V první chvíli však k jeho propuštění stačilo zaplatit zálohu 300 000 dolarů, poznamenal.

Zpěvák se při odchodu z vězení usmíval a nasedl do velkého auta s kouřovými skly, které se ztratilo v husté městské dopravě, uvedla AFP s tím, že vše přenášely v přímém přenosu mnohé americké televize.