"Právník Jacksonovy rodiny potvrdil, že šerif okresu Santa Barbara vydal zatykač na Michaela Jacksona," uvedla televize NBC.

Policie pouze sdělila bez dalších podrobností existenci "příkazu k prohlídce v rámci probíhajícího vyšetřování trestné činnosti".

Muži zákona prý našli důkazy o trestných činech v úterý přímo na honosném ranči u Santa Barbary.

Důkladná prohlídka budov a pozemků, která trvala celý den, proběhla na zpěvákově sídle právě na základě soudního příkazu. Zapojilo se do ní přibližně šedesát mužů zákona.

Minulost se vrací

Média spekulují, že k pozdějšímu ráznému kroku vedlo soudce prošetřování případu údajného sexuálního obtěžování dvanáctiletého chlapce, jehož se měla popová legenda dopustit v uplynulých měsících. Jackson přitom s podobnými kauzami bojoval už v minulosti.

Nejvýraznější spor vypukl před devíti lety. Zpěvák byl tehdy z nezákonných sexuálních praktik, k nimž mělo dojít v roce 1992, obviněn čtrnáctiletým chlapcem. Případ až před soud nedošel. Obě strany se dohodly na mimosoudním odškodnění, které se údajně pohybovalo v desítkách miliónech dolarů.

V televizním dokumentu, který letos vysílala televize ABC, navíc Jackson uvedl, že často spal v jedné posteli s dětmi. "Nebylo na tom nic sexuálního, prostě jsme šli spát...bylo to velmi okouzlující," řekl tehdy.

Zpěvák, ani jeho mluvčí se k prohlídce honosného sídla nevyjádřili.