V loděnicích se nepracovalo a město drželo minuta ticha za mrtvé. Podle seznamu, který byl dnes zveřejněn, jsou mezi nimi také dvě dívky ve věku 20 a 22 let.

Mezi třicítkou raněných je jedno desetileté dítě. Šest raněných je stále ve vážném stavu. Oběti neštěstí totiž patřili převážně k návštěvníkům, kteří si přišli stavbu největší lodi světa prohlédnout.

Technické závady

Můstek ke Queen Mary II. se zřítil ve chvíli, kdy na něm bylo asi 48 lidí. Ti spadli z 20 metrů na beton suchého doku. Podle některých svědectví se kovový můstek nejprve propadl uprostřed, pak odpojil na jednom konci a nakonec spadl na lidi, kteří už byli na zemi.

"Tragédii zapříčinilo několik technických poruch," uvedl vyšetřovatel případu Pierre-Marie Block. Odmítl však upřesnit, o jaké závady šlo. Příčinu neštěstí se snaží zjistit také pracovní inspekce. Policie se snaží zejména zjistit, jak je možné, že měli na stavbu přístup civilisti.

Akcie poklesly

Akcie Alstomu, kterému loděnice patří, dnes ráno klesly o víc než čtyři procenta. Firmu, která vyrábí také rychlovlaky TGV, v létě zachránila před krachem jen pomoc francouzské vlády ve výši 3,2 miliardy eur (asi 102 miliardy korun). K této pomoci se ale ještě musí vyslovit Evropská komise.

Přes sobotní tragédii společnost oznámila, že loď vypluje na moře podle původního plánu, tj. 14. ledna 2004.