"Návěs kamionu se uvolnil a stal se neovladatelným. Autobus následně do něj v plné rychlosti narazil. Tři těžce zranění jsou už mimo ohrožení života," dodal Moravčík. Kamion prý vezl stavební materiál a utržený návěs vjel do protisměru.

Zraněná 3letá holčička

V době nehody údajně v autobusu cestovalo patnáct lidí, čtyři osoby na místě srážky zemřely. Vážná zranění utrpěly 33letá Slovenka, 3letá holčička a její kmotra. Dítě převezli vrtulníkem do Banské Bystrice, kde lékaři Rooseveltovy nemocnice bojují o jeho život.

V samotném Ružomberku ošetřili po nehodě celkem pět cestujících, z toho tři měli těžká zranění. Dvě ženy jsou ve vážném stavu umístěné na traumatologii. U dalšího pacienta je podezření na otřes mozku a jednu ženu ošetřili na chirurgii s naraženou ledvinou.   

Totožnost tří obětí neznámá

Linkový autobus, prostějovské společnosti FTL, směřoval ze Spišské Nová Vsi do Brna. Za volantem seděl 55letý řidič z Přerova pracující pro firmu třicet let, který měl naježděno přes milión kilometrů bez nehody.

"Jednalo se o autobus KAROSA 735, jeho vrak jsme viděli. Slovenští policisté zařídili jeho odvlečení na místo, kde nebrání provozu. Je zřejmé, že už se nebude opravovat. Čelní náraz zcela zničil jeho přední část až do poloviny vozu. Autobus má rozpárané plechy, vytrhané sedačky. Projeli jsme místem střetu, kde se odklízejí zbytky po havárii," řekl Právui o půl šesté večer přímo z Rožumberoku ředitel autobusové dopravy FTL Prostějov Jiří Hloch.

"Jde o mírnou pravotočivou zatáčku na výjezdu z Rožumberoku, utržený přívěs mířil rovnou na projíždějící autobus. Teď nás teprve čeká jednání s vyšetřovatelem případu, ještě nevím žádné další podrobnosti, ani o tom, jak proběhla identifikace mrtvých a zraněných. Je to obrovská tragédie pro řidičovu rodinu i FTL. Zástupci naší společnosti už pozůstalým nabídli veškerou pomoc, včetně  vyřízení záležitostí týkajících se převozu těla ze Slovenska," dodal.  

Doprava musela být kvůli vyšetřování případu na několik hodin z oblasti odkloněna.