"Ušetříme hráčům cestu," říká zaměstnanec malé sběrny ve městě Šamorín. Organizátoři domácích sázkových her však považují tento postup za protizákonný. Podle nich se na Slovensku mohou hrát pouze státem schválené sázkové hry a maďarské Lottó je hra jiné země.

Našli se však další podnikavci, kteří na Slovensku rozdávají tikety Lottó svým známým a sousedům. Následně je vyplněné odvážejí hromadně do Maďarska, samozřejmě, za poplatek. Tam je podají a potvrzené je vrátí sázkařům. V sobotu večer pak všichni napjatě sledují veřejnoprávní Maďarsku televizi, která losování vysílá v přímém přenosu. Všichni doufají, že výhru, která je stále nejvyšší v Evropě, získají právě oni.

Sázková kancelář přímo u hranic

Také maďarská akciová společnost Szerencsejáték, které hru Lottó provozuje, vyšla slovenským sázkařům vstříc. Aby obyvatelé Košic a okolí nemuseli cestovat až do obce Hidasnémeti, kde je první sběrna Lottó, postavili přímo u hranic mobilní sázkovou kancelář umístěnou v obytném vozu. Tvoří se před ní dlouhé fronty především před víkendem.

Podle maďarských médií ani v případě, že by tuto částku získal příští týden jediný hráč, nestal by se nejbohatším Maďarem. Částka 4,13 miliardy forintů by však stačila na vstupenku mezi pět nejbohatších Maďarů. Výhru však může získat také občan jiného státu.