Putin přijme Klause s manželkou Livií v sobotu ve své rezidenci v Novo-Ogarjovu, kam zve hosty proto, aby zdůraznil osobní vztah s nimi. Prezidentské páry spolu poobědvají a pak budou prezidenti pokračovat v jednání.

V neděli má Klaus na programu pracovní snídani v sídle ruské tiskové agentury ITAR-TASS, při níž se setká se šéfredaktory významných ruských médií. V poledne se vrátí do vlasti.

Pomník T.G.M v Petrohradu

Na prezidentovu manželku Livii čeká speciální program v Petrohradu, kde už dnes na nádvoří Petrohradské státní univerzity slavnostně odhalila památník T. G. Masaryka. První československý prezident byl čestným profesorem této univerzity a také na ní přednášel.

Ředitel tiskového odboru Hradu Petr Hájek Právu řekl, že Klausová odletěla včera do Petrohradu linkovým letadlem a k prezidentovu doprovodu v Moskvě se připojí dnes večer.

Oficiálně až prý příště

Klausova návštěva v Rusku je neoficiální, protože - jak již minulý týden řekl jeho tajemník Ladislav Jakl - "před volbami ruského prezidenta by se návštěva ve velkém formátu nestihla". Poprvé byl Klaus ve funkci prezidenta na návštěvě v Rusku letos v květnu na oslavách 300. výročí založení Petrohradu.