Při pódiové diskusi v Krakově Kwašniewská prohlásila, že se ještě nerozhodla, ale že byla o kandidaturu požádána z mnoha stran. Prý byly již založeny i výbory na podporu její kandidatury, jež začaly shromažďovat peníze na volební kampaň. V případě kandidatury však bude třeba promyslet řadu problémů, které s sebou tento krok přináší.

Jednou z bezproblémových skutečností je naopak to, že paní Jolanta nikdy nebyla členkou nějaké politické strany. "Velmi důležitá pro mě bude otázka, co by měl dělat můj muž," svěřila se posluchačům Kwašniewská.

Manžel není proti

Její muž v minulosti opakovaně prohlašoval, že bude respektovat rozhodnutí své ženy, ale nehodlá se stát "politickým mužem v domácnosti". V průzkumu veřejného mínění uspořádaném před několika týdny se pro kandidaturu Kwašniewské na prezidentský úřad vyslovila třetina Poláků - podstatně více než pro všechny ostatní potenciální kandidáty.

Kwašniewská nyní říká: "Pokud se nakonec pro kandidaturu rozhodnu, můžete si být jisti, že budu jedním z nejlépe připravených kandidátů."