Právě při nich se kvůli nedodržení bezpečnostních předpisů při řezání kovové konstrukce vzňaly lehko hořící materiály a vzápětí se rozšířil oheň, který zachvátil šesté patro.

Všichni dělníci byli před ohněm včas evakuováni a zatím nebyl hlášen žádný zraněný. Požár nakonec postihl šest pater budovy a 35 požárním družstvům se jej podařilo zlikvidovat až po půldruhé hodině. Nyní se dohašují některá místa a ručně se rozebírá konstrukce stropů a schodišť.

Okolí budovy muselo být uzavřeno a byla i omezena doprava na hlavní tepně - Tverské ulici.

Hotel a vodka

Hotel, který jej znám svou siluetou zobrazenou na etiketách vodky Stoličnaja, byl postaven ve třicátých letech minulého stolení. Není sice architektonickou památkou, ale rozhodně patří k symbolům ruské metropole. Právě proto by měl zůstat zachován jeho vnější vzhled, který svého času poněkud kuriózním způsobem určil sám tehdejší sovětský vůdce Josif Stalin.

Podle vyprávění pamětníků mu architekti předložili dvě varianty fasády hotelu, které se navzájem trochu, i když ne zásadně lišily. Stalin bez bližšího zkoumání podstaty problému napsal doprostřed mezi návrhy, jež byly na jednom papíře: Souhlasím. O rozhodnutích "otce národů" se tehdy nediskutovalo, a tak byl hotel postaven tak, že se pravá strana trochu liší od levé.

Nový hotel

Bourací práce na hotelu mají trvat téměř rok a za další dva roky má na jeho místě vyrůst nová stavba, která bude té původní velmi podobná, ale její vnitřek bude zcela nový a odpovídající požadavkům na moderní hotely. V podzemí budovy bude parkování pro 500 vozů a v prvních patrech budou obchody a služby určené nejen hotelovým hostům. Otevřen by měl být nový hotel v polovině roku 2006.