"To, co doprovází moc, mě nezajímá. Nijak by mě nezničilo, kdybych se nevrátil na ta místa - Downing Street, Chequers," řekl v narážce na oficiální sídlo a venkovskou rezidenci předsedy britské vlády. "Bylo by to zřejmě dobré pro moje děti,“ upozornil s tím, že si dokáže představit, že by se po odchodu z úřadu živil jako pedagog.

Brown přiznal, že ho zraňují osobní útoky, avšak současně zdůraznil, že zůstává odhodlaný vést Labouristickou stranu do budoucích parlamentních voleb. Navzdory nepříznivým preferencím, jež výrazně favorizují opoziční konzervativce, vyjádřil naději, že se "stále rýsuje šance na naše volební vítězství“. 

Premiér opět obhajoval postup své strany při řešení výdajové aféry. "Je to nejhorší období mé politické kariéry,“ uznal. Ačkoli se Brownovy preference v důsledku skandálu zřítily na rekordní minimum, vytrvale odmítá výzvy k rezignaci.  

Vyšetřovatelé Scotland Yardu v pátek oznámili, že chtějí vyslechnout "malý počet“ poslanců z obou komor parlamentu. Podle policejních zdrojů by mělo jít o dva labouristické poslance Davida Chaytora a Elliota Morleyho, kteří pobírali příspěvky na neexistující hypotéky.