Většina případů je lehkých, ale dva jsou vážné, uvedl Heiko Schnieder, který stojí v čele düsseldorfského zdravotnického úřadu. Škola zůstane nejméně do konce příštího týdne uzavřena.

Nezávislí experti varují, že počet skutečně nakažených může být mnohem vyšší než potvrzených 27 000. 

V Austrálii počet případů vzrostl během týdne čtyřikrát a nyní je odtamtud hlášeno 1200 případů. V Hongkongu budou od pátku za dva týdny zavřeny všechny základní školy a školky. Nemoc se nově vyskytla u 12 žáků druhého stupně. V Hongkongu je nakaženo virem H1N1 padesát lidí.

Na japonské škole v německém Düsseldorfu visí oznámení, že škola bude zavřená.

FOTO: Wolfgang Rattay, Reuters

Nemoc byla zaznamenána již v 74 zemích, přesto ji WHO zatím neoznačila za pandemii, i když o tom na začátku června uvažovala. Ve světě bylo potvrzeno 27 737 případů, přičemž 141 nakažených zemřelo. Vyhlášení pandemie ale nesouvisí se závažností choroby, ale s jejím rozšířením.

 

Britský profesor Hugh Pennington ale uvedl, že počet případů může být ve skutečnosti mnohonásobně vyšší. Podle něj bude počet nakažených v Británii určitě dvojnásobný. Současně zmínil, že někteří experti se domnívají, že v USA na každý známý potvrzený případ připadá dalších dvacet neodhalených. Důvodem je právě to, že nemoc nemusí mít vždy vážný průběh.