Zmínka opět zčeřila vodu kolem Rova, jehož Wilson podezírá, že únik informace médiím zosnoval, aby se mu pomstil. Identita jeho ženy byla totiž zveřejněna krátce poté, co Wilson podrobil v červenci Bílý dům ostré kritice za zveličování hrozby iráckého arzenálu.

Moderátor hned Wilsonovi žaloval

"Právě jsem telefonoval s Karlem Rovem, který mi řekl, že vaše žena je nehájená zvěř," citoval Newsweek Wilsona, který reprodukoval slova moderátora Matthewse, jenž ho prý vzápětí informoval. Rozhovor se měl podle Newsweeku odehrát pár dní poté, co se identita agentky Plameové, expertky na zbraně hromadného ničení, poprvé objevila v polovině července v článku Roberta Novaka v listu The Washington Post, přičemž autor se také odvolal na Bílý dům.

Viník zůstává neodhalen

V pondělí se mluvčí Bílého domu Scott McClellan vyhnul otázce novináře, zda může potvrdit, že Rove skutečně označil agentku Plameovou za "nehájenou zvěř". O tom, že únik má původ v sídle prezidenta George W. Bushe, už není vcelku pochyb. Otázkou je, kdo se bude zodpovídat. "Hovoříme o trestném činu," řekl Bush v pondělí na tiskové konferenci s keňským protějškem Mwai Kibakim.

Zaměstnanci Bílého domu odevzdali dokumenty

V reakci na tlak demokratů ustavit zvláštního vyšetřovatele však Bush vyjádřil důvěru expertům resortu spravedlnosti, jimž muselo asi 200 z dvou tisíc pracovníků Bílého domu do pondělního rána vydat všechny dokumenty související s vyšetřováním. Včera však Scott McClellan připustil, že se možná nikdy nenajde viník v aféře Wilson. O své nevině ujistili včera například tři další poradci Bílého domu.