Právě z Mexika se začala zhruba před dvěma týdny šířit nákaza do světa. Z nejčerstvějších statistik, které mexické zdravotnické úřady vydaly k této nákaze, vyplývá, že v zemi je registrováno 2003 osob zasažených virem prasečí chřipky a že na tuto chorobu zemřelo 56 lidí.

V Mexiku stejně jako v dalších zemích světa ale "představují potvrzené případy A(H1N1) pouze příslovečnou špičku ledovce", konstatovala Anne Schuchatová, která je náměstkyní ředitele amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), jež se na zprávě WHO rovněž podílelo.

TÉMA: Prasečí chřipka

Prasečí chřipkou se podle ní nakazilo mnohem víc lidí, kteří se ale velmi rychle zotavují a nemají tedy potřebu jít do laboratoře a nechat si tam udělat test.

Nový druh chřipky už evidují v 31. zemích. V pondělí přibyla Kuba, kde je nakažen mexický student. Celkem WHO zaznamenala přes 5000 případů nákazy, z nichž nejvíce jich už je v USA, a to více než 2500. V pondělí počet nakažených v Británii vystoupal o deset na celkových 65, oznámily tamní úřady.