Muž vstoupil do restaurace na jižním předměstí Haify ve čtvrt na tři odpoledne tamního času. Záhy po jeho příchodu následovala mohutná exploze, jež zabila téměř dvacet lidí a padesát jedna jich zranila. Stav dvou osob je údajně velmi vážný, jeden člověk je navíc v kritickém stavu. Policista Yaakov Borovsky také potvrdil, že výbuchu předcházela střelba. Atentátník totiž nejdříve zlikvidoval stráž hlídající vchod do luxusního podniku. 

Oblast uzavřena

Podle svědků je oblast uzavřená a v okolí zcela zničeného zařízení policisté kvůli rychlejšímu převozu zraněných do nemocnic omezili radikálně dopravu.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Všeobecně se však předpokládá, že jde o další akci palestinských militantních organizací.

Úder proti nevinným přišel v době jednoho z nejposvátnějších období židovského roku - svátku Yom Kippur, který v mnohém připomíná křesťanské Vánoce. Izraelská policie kvůli mírovému průběhu oslav zesílila hlídky ve velkých městech v zemi. Dnešnímu atentátu se jí ale nepodařilo zabránit. Možný útok Palestinců se totiž spíše než v Haifě očekával na západním břehu Jordánu.