Dodal, že neodhalí žádné tajemství, když řekne, že "Rusko disponuje značnou zásobou strategických útočných zbraní na pozemních základnách". Aniž by uvedl přesné počty, řekl, že jde o desítky raket.

Rusko je po Putinově vystoupení další jadernou mocností, která dává na odiv svoji sílu.

Severní Korea v těchto dnech vystoupila s tvrzením, že z vyhořelých palivových článků extrahovala plutonium a používá jej na výrobu atomových bomb. [celá zpráva]

Pákistán dnes uskutečnil úspěšný test rakety středního doletu Hataf-3, schopné nést jadernou hlavici. Jaderné velmoci Indie a Pákistán se předhánějí ve zkouškách svých raket, jimiž se tito dva historičtí protivníci snaží jeden druhého zastrašit. [celá zpráva]

Změny v ruské jaderné strategii

Na zasedání na ruském ministerstvu obrany byl pro novináře distribuován dokument ministerstva obrany, v němž se mimo jiné uvádí, že "bude-li NATO zachováno jako vojenská aliance se stávající ofenzívní vojenskou doktrínou, bude to vyžadovat radikální rekonstrukci ruského vojenského plánování a principů budování ruských ozbrojených sil, včetně změn v ruské jaderné strategii".

Agentura AP k tomu poznamenala, že není jasné, zda nedatovaný dokument má požehnání Kremlu. Putin a jeho americký protějšek George Bush totiž loni podepsali dohodu, podle níž by obě země měly během deseti let snížit své jaderné arzenály zhruba o dvě třetiny. Putin se zasadil o výrazné zlepšení vztahů Ruska s NATO a přistoupil na jeho rozšíření k hranicím své země.

Likvidace chemických zbraní

V materiálu připraveném pro vládu ruskou Federální agenturou pro vojenské zásoby se uvádí, že na úplnou likvidaci zásob svých chemických zbraní bude Rusko potřebovat nejméně pět miliard dolarů (asi 140 miliard korun).