Marie Moorová podle stanice MSNBC ještě žila, když na střelnici dorazila policie. Po převozu do nemocnice však zemřela i ona sama. Policie nejdříve netušila, co bylo příčinou vraždy a sebevraždy. Až později ze vzkazů, které Marie Moorová napsala svému milenci, vyplynulo, že čin pravděpodobně souvisel s její mentální poruchou a utkvělými představami.

"Je mi to tak strašně líto," napsala několikrát ve vzkazu na rozloučenou Marie, která se podepsala jako "Padlá královna" a zanechala po sobě také audionahrávky, jež objevili rodinní příslušníci.  "Musela jsem poslat svého syna do nebe a sebe do pekla," napsala mimo jiné Moorová.

Jeden ze vzkazů byl adresován i střelnici, kterou se synem navštěvovala poměrně často: "Lituji, že to musím udělat tady u vás, ale musím spasit svého syna. Bůh mě učinil královnou, a já jsem zklamala. Jsem padlý anděl. Proměnil mne v Antikrista." Moorová na jedné nahrávce prohlašuje, že by mohla zabít pouze sebe, ale musí spasit svého syna a musí to provést na veřejnosti, aby mohl být spasen svět. "Snad až zemřu, nastane tisíc let míru."

Mitchellův otec Charles Moor policii až později informoval, že jeho bývalá žena trpěla mentální poruchou a již dříve se pokusila o sebevraždu. V roce 2002 byla dokonce umístěna do psychiatrické léčebny. Tuto skutečnost v audionahrávkách zmiňuje i Moorová, ale zdůrazňuje, že není šílená.