"Zpráva kardiologů naznačuje, že obžalovaný trpí vysokým krevním tlakem, který dále vzrůstá v období stresu," řekl soudce Richard May. Dodal, že u Miloševiče se projevují symptomy vyčerpání a extrémní únavy spojené se vzestupem krevního tlaku až k nepřijatelné úrovni.

Opakovaná přerušení

Proces s Miloševičem, který začal před 19 měsíci, musel být pro jeho špatné zdraví několikrát přerušen. Momentálně je přerušen již podeváté.

Miloševičovi lékaři se obávají, že by jejich pacienta mohl postihnout srdeční infarkt. Domnívají se, že jeho únava se zvyšuje proto, že trvá na vedení vlastní obhajoby proti 66 obviněním z válečných zločinů, zločinů proti lidskosti a genocidy.

Znepokojená obžaloba

Již dosavadní čtyřdenní režim procesu byl před časem dohodnut kvůli Miloševičově chatrnému zdraví. Obžaloba je ovšem znepokojena opakovanými odklady a přerušeními procesu a tvrdí, že je negativně ovlivněn, když jsou přerušena vystoupení svědků. Chce proto, aby soud jmenoval Miloševičovi právníka, který by mu pomohl s obhajobou. Již před několika týdny bylo oznámeno, že po skončení obžaloby dostane Miloševič tři měsíce na přípravu obhajoby.