Za sešrotování staršího automobilu tak mohou Slováci získat až 2000 euro, což v případě levnějších modelů představuje slevu až 29 procent. "Mělo by to fungovat. Vsadili jsme na soutěživost prodejců automobilů," uvedl ministr hospodářství Ľubomír Jahnátek.

Stát přispěje na koupi automobilu v maximální ceně do 25000 euro s DPH. Vláda premiéra Roberta Fica původně zvažovala, že maximální cenu auta určí na 15 000 euro. Částka byla zvýšena, aby šrotovné pomohlo automobilkám Volkswagen, Kia Motors a PSA Peugeot Citroen, které produkují automobily také na Slovensku.

Šrotovné bude vypláceno pouze v případě likvidace vozů starších deseti let, které byly na Slovensku zaregistrované do 31. prosince 2008, aby se zabránilo spekulacím se starými auty.

"Občan odevzdá vozidlo na sešrotování, vydají mu o tom doklad. Vozidlo se následně vyřadí z evidence. Občan přijde k prodejci automobilů, který mu vystaví fakturu se slevou. Prodejce si pak uplatní šrotovné na ministerstvu hospodářství," dodal Jahnátek. Pro podporu prodeje automobilů už zavedlo šrotovné například Německo, Francie a Rakousko.