"Neměla jsem při cestě do práce žádné problémy. Všechno fungovalo normálně," řekla Právu Jarmila Kadnárová z obce Pernek na západě Slovenska, když vystoupila z vlaku. Také další cestující byli spokojeni. Podle informací stávkového výboru se však do protestu zapojila nádraží ve Štúrovu, v Kútech, v Leopoldově a v dalších městech.  

Stávkovala třetina bratislavských škol

Akce se zúčastnila jen polovina základních škol. Normálně se například od rána učilo na základní škole na Karloveské ulici v Bratislavě. Na jiných školách byl pouze zabezpečený dozor, ale nevyučovalo se. Do stávky vstoupilo asi 30 procent bratislavských škol.

Steel Košice hrozilo zaměstnancům výpovědí

Podle informací televize TA3 však měla stávka větší podporu na středním a severním Slovensku. Ve Zvolenu například nejezdila ráno hromadná doprava.

Z větších slovenských závodů se do stávky zapojil pouze symbolicky na patnáct minut Volkswagen Bratislava. V podniku US Steel Košice se nestávkovalo, protože podle TA3 vedení závodu upozornilo zaměstnance, že v případě účasti na stávce mohou přijít o zaměstnání.

Odbory: jsme připraveny na generální stávku

Stávka měla upozornit na tíživou sociální situaci a nesouhlas s vládními reformami. Podle Konfederace odborových svazů (KOZ) se do stávky zapojily dvě třetiny odborářů.

"Akce neměla způsobit hospodářské škody. Chtěli jsme jen upozornit, že jsme připraveni i na generální stávku, pokud vláda nepřistoupí k jednání," prohlásil viceprezident KOZ Eugen Škultéty.

Vláda označila stávku za nesmyslnou akci, která nic nevyřeší.