Podle šéfa stávkového výboru Jozefa Schmidta akci podpořilo až 80% zaměstnanců železnic. Mluvčí Železniční společnosti Jozef Čikovský potvrdil, že osm rychlíků, které v čase stávky projížděly územím Slovenska, bylo na šest hodin odstaveno na nádražích. Železniční doprava se na Slovensku bude v průběhu dne postupně normalizovat. Očekává se, že některé vlaky budou mít zpoždění a některé budou zcela zrušeny.

Odstaven byl i vlak s jaderným palivem pro elektrárnu Mochovce. Šest hodin byl hlídán na nádraží v Lučenci. Další podrobnosti úřady odmítají poskytnout.

Ministra vypískali

Brzy ráno se stávkující železničáři shromáždili na hlavním nádraží v Bratislavě. Ministra dopravy Pavla Prokopoviče vítal pískot a nadávky. Ministr proto nádraží urychleně opustil. Postup vlády při rušení regionálních tratí podpořila v úterý večer koaliční rada. "Vláda nemůže ustoupit požadavkům železničářů pro neúnosné ekonomické důvody. Státní peníze se na železnici ztrácejí jako v černé díře. Dluh železnic představuje 48 miliard a slovenská ekonomika nemá na to, aby dál pěstovala podobnou socialistickou zahrádku," uvedl předseda Aliance nového občana Pavol Rusko.

Kompenzace cestujícím

Železnice vrátí lidem jízdné, pokud se rozhodli kvůli stávce necestovat. Na slevu mají nárok také majitelé předplatných jízdenek. Přímou ztrátu ze stávky odhadly dráhy na zhruba deset milionů slovenských korun.

České dráhy oznámily, že zákazníci budou na vlaky Eurocity Slovenská strela na trase z Bratislavy do Prahy a Eurocity Comenius z Budapešti do Prahy na českém území odbaveni bez speciálního příplatku, bude-li souprava zpožděna o víc než 60 minut. Slovenské dráhy zpoždění odhadují na dvě hodiny.