"Zpravodajství televize Markíza dlouhodobě nesplňuje základní etické a legislativní normy pro práci nezávislého, objektivního a vyváženého média. Odmítáme spolupráci s médiem, které manipuluje své zpravodajství," uvádí se v prohlášení KDH.

Palko: Markíza slouží mafiím

Spor mezi křesťanskými demokraty a Markízou se vyhrotil před dvěma týdny, kdy se ministr vnitra Vladimír Palko dostal do ostrého sporu s moderátorem diskusního pořadu Na telo. Palko prohlásil, že Markíza slouží mafiím, je zkorumpovaná a je "výsměchem demokracie". Moderátor naznačil, že těmito výroky se budou zabývat právníci.

Za nitky v Markíze prý tahá Rusko

V pozadí konfliktu mezi KDH a Markízou je spor mezi dvěma vládními stranami: KDH a Aliancí nového občana vedené bývalým generální ředitelem TV Markíza Pavlem Ruskem. Ten sice prohlašuje, že televizi nepoužívá v politickém zápase, ale jeho kritici tvrdí, že Rusko má stále vliv na chod televize a jejího zpravodajství.

Markíza: bojkot KDH přežijeme

Vedení zpravodajství TV Markíza vydalo prohlášení, ve kterém se uvádí: "Podobný postup vůči Markíze zvolil také Vladimír Mečiar v letech 1996 až 1998. Nepovažujeme bojkot za slušný a demokratický. Přežili jsme Mečiara, přežijeme i KDH."