Exministr zdůraznil, že on sám už nemá žádné politické ambice. "Třináct let v politice bylo vzácnou zkušeností, ale opravdu to už stačilo," konstatoval Kňažko. Přiznal však, že je nadále řadovým členem vládní Slovenské demokratické a křesťanské unie, ale nechce se ucházet o žádnou stranickou funkci. Na otázku novinářů, zda je připraven ze strany vystoupit, Kňažko uvedl: "Pokud by i řadové členství způsobovalo jen náznak nedůvěry, nemám s tím žádný problém."

TV Joj má být jedničkou

Kňažko věří, že televize Joj má v sobě velký potenciál konkurovat nejsledovanější komerční televizi Markíza. Na Slovensku se koncem roku zavádí měření sledovanosti pomocí peoplemetrů a vedení televize Joj se domnívá, že se tím zvýší její konkurenceschopnost. "TV Joj je dobře rozběhnutým projektem. Je pro mně výzvou vést televizi s ambicí slovenské jedničky," dodal Kňažko.

Pro TV Joj je velmi důležité postupné zvyšování pokrytí obyvatelstva signálem (Joj může v současnosti sledovat asi 65 procent obyvatel Slovenska). Letos by měla televize Joj zpustit nejméně deset nových vysílačů.

Kňažko bude pokračovat v trendu

Tiskové konference se zúčastnili také zástupci investorů TV Joj - české Nova Holding a slovenské Grafobal Group. Zástupce společnosti Nova Holding Jan Gerner vysvětlil, že po odchodu Richarda Rybníčka z postu generálního ředitele televize Joj (byl jmenován ústředním ředitelem veřejnoprávní Slovenské televize) hledali do čela televize osobnost, která by dokázala pokračovat v nastoupeném trendu. "Domnívám se, že v osobě Milana Kňažka jsme našli kulturní i mediální osobnost, o jejíž kvalitách není pochyb," dodal Gerner.