Státní zástupkyně Agneta Blidbergová prohlásila, že podkladem pro žádost o uvalení vazby je "přiměřené podezření" ze spáchání trestního činu. To je podle švédského práva nejtěžší z několika stupňů podezření a může být kvůli němu uvalena vyšetřovací vazba nejvýše na jeden týden.

Výsledky DNA nebyly zveřejněny

Ačkoliv výsledky analýzy DNA kriminalisté nezveřejnili, experti se domnívají, že z nich policisté nezjistili žádný přímý důkaz o vině podezřelého. Vyšetřování se tak může podstatně zkomplikovat a není jisté, jestli policie do týdne získá nějaké další důkazy. V opačném případě by musel být podezřelý mladík propuštěn na svobodu. Forenzní analýza stop DNA na vražedném noži, která by mohla mnohé objasnit, může britským odborníkům z Birminghamu trvat i několik týdnů.

Švédská policie zajistila k vyšetření DNA vlasy a lupy z baseballové čepice zanechané na místě činu. Tyto vzorky nechala porovnat s DNA podezřelého.

Piety se zúčastnilo 1300 hostů

Ve stockholmském městském domě se konal pietní akt, kterého se zúčastnilo na 1300 hostů včetně politických špiček z celého světa. Pohřeb se uskuteční zítra v úzkém rodinném kruhu.

Tryzna se konala v hlavním sále stockholmské radnice, který je využíván také při udělování Nobelových cen. S projevem poté v radniční hale vystoupil švédský premiér Göran Persson, za evropské sociální demokraty pak promluvil řecký ministr zahraničí Jorgos Papandreu.

Za ČR Buzková a Kolář

Evropskou unii na  tryzně zastupoval předseda Evropské komise Romano Prodi, členské země unie jsou vesměs zastoupeny ministry zahraničí, tedy bývalými kolegy Lindhové. Za Česko se smutečního aktu účastnil náměstek ministra zahraničí Petr Kolář a ministryně školství Petra Buzková.