V pondělí rozhodla jedna komora odvolacího soudu o tom, že volby budou odloženy na neurčito, ale nyní má případ znovu projednat celý soud. 

Televize CNN oznámila, že soudci by se mohli případem zabývat již v nejbližších dnech. Postoj soudu je zřejmou reakcí na bouři nevole, kterou vzbudilo předchozí rozhodnutí o odkladu voleb zejména mezi příznivci filmové hvězdy Arnolda Schwarzeneggera, který kandiduje na funkci guvernéra za republikány.

Perforační zařízení odloží volby

Volby se původně měly konat 7. října. Soud však projednal několik žalob, jež napadly zastaralost perforačních volebních zařízení v některých volebních okrscích, a odložil hlasování na neurčito. Špatná funkce perforačních zařízení byla předmětem sporu již při volbách prezidenta v roce 2000, kdy na Floridě rozhodovaly o vítězi pouhé tisíce hlasů.

Čeká se na březen

Iniciátorem žalob byl v srpnu Svaz na obranu občanských svobod (ACLU), který sdružuje stoupence dosavadního demokratického guvernéra Graye Davise. ACLU chce, aby volby byly přesunuty až na 2. března 2003, kdy už budou v celé Kalifornii instalována nová volební zařízení.

Pod vlivem zmatků na Floridě přistoupila většina amerických států k výměně volebních zařízení, v Kalifornii však došlo ke zpoždění a nová zařízení tam mají být instalována v plném rozsahu až v březnu příštího roku.