Před advokáta Jeremy Gompertze předstoupil bývalý šéf tiskového oddělení ministerstva obrany Martin Howard. Na začátku sice ostře odmítl, že ministerstvo s Kellym zacházelo nečestně, později však přiznal, že vědce nikdo dopředu neseznámil se záměrem předat jeho jméno médiím. "Věděli jsme, pod jaký tlak se dostane, i to, že průměrně schopný novinář záhy odhalí jeho totožnost," připustil Howard.

Přesně týden poté, co státní úředníci prozradili novinářům Kellyho jako zdroj reportáže BBC o zveličování irácké hrozby vládou, spáchal odborník 17. července pod tlakem médií a nadřízených sebevraždu.

Gilligan sepsal otázky parlamentním vyšetřovatelům

Úterní výslech naznačil i dalším předvolaným, co je čeká v síni č. 73 Královského soudu, kde Huttonova komise zasedá. Během zdlouhavého výslechu musel svědek odpovídat nejen právníkům Huttonovy komise, ale i zástupci Kellyho rodiny, právníkovi BBC a vlastnímu obhájci.

Ve středu se vrací k výslechu novinář BBC Andrew Gilligan, který jako první označil mluvčího Downing Streetu Alastaira Campbella za toho, kdo do vládní zprávy o Iráku vložil informaci, že irácká armáda je schopná aktivovat zbraně hromadného ničení do 45 minut. Gilliganovo další působení v BBC nicméně ohrožuje zjištění, že navrhoval členům vyšetřovacího parlamentního výboru otázky, kterými měli dostat jeho vlastní zdroj - tedy Kellyho - do větších kleští.