"Je to opravdu politováníhodná skutečnost a tragédie," uvedl k případu stručně mluvčí vídeňské kriminálky Friedrich Forsthuber.

Rozmázla to média

O případu, který se odehrál už osmého srpna, jako první informovala média. Policie později tuto skutečnost potvrdila s tím, že chlapec, jehož jméno agentury nevydaly, byl "šikovný zloděj".

Muži zákona je proto po zatčení umístili do cely spolu se třemi staršími Rumuny. Sedmnáctiletý krajan následně využil nepozornosti stráže a chlapce použil k ukojení svých sexuálních potřeb.

Vídeňský časopis Falter v reakci na incident napsal, že oběť byla ihned po napadení převezena s vážnými zraněními do nemocnice a skončila pod dozorem psychologů.

Kolik?

Z péče lékařů byl chlapec propuštěn na svobodu tento týden s tím, že přelíčení týkající se krádeže v obchodě proběhne co nejdříve.

Již nyní je přitom jisté, že po vyměření rozsudku čeká na hocha vyhoštění. Na cestu do Rumunska by si měl podle AI s sebou odvézt "značnou finanční kompenzaci za útrapy" vyplacenou rakouským státem. O její výši se nyní jedná.