Pojišťovna Uniqa prý ve středu dostala dopis od pachatelů, kteří zároveň jako důkaz poslali prach setřený ze Slánky. Kriminalisté rádiu potvrdili příjem psaní a informovali, že na 90 procent je jisté, že prach skutečně pochází z ukradeného díla.

Dopis měl poslat pojišťovně prostředník pachatelů, který ví o místě, kde je Slánka uložena. Podle těchto zdrojů se pachatelé mají v nejbližších dnech znovu pojišťovně ohlásit. Uniqa zatím k události nevydala žádný komentář a rovněž ředitel muzea Wilfried Seipel je velmi zdrženlivý: "Podobné dopisy byly při různých krádežích a neberem je vážně." Více se nechtěl vyjadřovat a dodal, že nebude "informovat o stavu vyšetřování veřejnost, protože by to mohlo celou věc jen ztížit. Prosím média o pochopení".

Slánka byla odcizena v noci na 11. května a byla to nejpozoruhodnější loupež poválečného Rakouska. Pachatelé se po večerním koncertu v muzeu dostali v noci po lešení kolem budovy dovnitř. A ačkoliv poplašné zařízení alarmovalo strážce, ti to zřejmě považovali za jeden z planých poplachů a nešli se do míst uměleckých sbírek podívat, takže loupež objevila až ráno 11. května uklízečka.