"S úmyslem všechny zastřelit prošel několika částmi skladu. Našel si jednoho po druhém. To je nejpravděpodobnější scénář masakru," popsal události policista Phil Cline. Uvedl dále, že většinu jeho bývalých kolegů zasáhla smrtící kulka u dveří vedoucích z objektu.

"Dovnitř vede jen jedna cesta. Snažili se před maniakem utéct," vysvětlil.

Proč přežil muž?

Policisty o zběsilém vraždění informoval v 8:37 ráno tamějšího času muž, jemuž se podařilo ze skladu uniknout. Na muže zákona další potenciální oběť, jediná se svázanýma rukama, narazila hned na rohu. Jeho informace do několika minut rozjela rozsáhlou policejní akci, která skončila vážným postřelením pachatele. "Nevíme, proč nezabil i toho zaměstnance. Jako jediný byl také svázaný. Možná měl jen opravdové životní štěstí," popsal incident Cline.

Podle něj byl Tapia propuštěn kvůli "špatné práci". V minulosti byl vrah navíc dvanáctkrát policií zatčen, například za domácí násilí, napadení, řízení v opilosti, poprvé se tak stalo už v roce 1989. "Chyba je jednoznačná - snadná dostupnost zbraní. Právě pachatel je osobou, která by ji nikdy neměla mít," řekl policista.

Sklad měl ještě hořet

Muži zákona po prohledání skladu uvnitř nalezli čtyři mrtvá těla a také několik sudů naplněných hořlavinou připravených k zapálení. Tři těžce zraněné osoby, včetně střelce, zemřely po převozu do nemocnice.

Podle AP Tapia zavraždil spolumajitele skladu Alana Weinera (50), jeho bratra Howarda Weinera (59), dalšího spolumajitele Daniela Weinera (30), Calvina Ramseye (44), Roberta Taylora (53) a Juana Vallese (34).