Jejich vůz značky Opel se v protisměru srazil s nákladním autem. Rodina se vracela domů z dovolené.

Podle chorvatských médií je mnoho dopravních nehod českých řidičů způsobeno jejich snahou ujet dlouhou trasu bez potřebných přestávek. Agentura DPA uvedla, že Češi často cestují v konvojích a předjíždí-li jeden vůz, ostatní jej bez patřičné opatrnosti následují.

Česká rodina přežila v Rakousku svou smrt

Šťastnější byla tříčlenná česká rodina, která se se svou felicií srazila s kamiónem na rakouské dálnici A2 z Vídně do Štýrského Hradce u Schäffernu. Záchranáři se obávali nejhoršího, protože našli kamión ležet na rozmačkaném osobním autě.

Podle jednoho z mužů dálniční policie v rakouském Hartbergu se nehoda stala hodinu před půlnocí, když český vůz řízený ženou z Pardubic předjížděl kamión. Jak rychle obě vozidla jela, se zatím vyšetřuje, ale zdá se, že české auto dostalo smyk a vyjelo doprava mimo vozovku. Německý řidič chtěl zabránit tragédii, začal prudce brzdit a převrátil se na škodovku. Podle policistů ji pod sebou slisoval.

"Ti lidé přežili svou smrt," řekl policista do telefonu. Záchranáři nechtěli věřit svým očím, když z vystřiženého otvoru v kamiónu krátce po nehodě vyprostili dva dospělé a malé dítě téměř nezraněné.

"Jen spolujezdec měl lehké zranění, zatímco řidička i její tříletý syn vyvázli bez zranění. Všichni tři však byli převezeni do zemské nemocnice v nedalekém Oberwartu - muž k ošetření a další dva ke zdravotnímu vyšetření," informoval policista, podle něhož se zatím vyšetřuje míra zavinění a důvod hrůzně vypadajícího střetu.