Vyšetřovací komisi lorda Huttona to v pondělí sdělila ředitelka odboru komunikace britského ministerstva obrany Pam Tearová. Ta dále uvedla, že britská stanice BBC nedala před odvysíláním představitelům ministerstva obrany možnost reagovat na spornou zprávu o iráckých zbraních hromadného ničení, ačkoli tvrdila, že ano.

Sdělila také, že mezi záznamy z tiskového odboru ministerstva není žádný, který by registroval nějaký takový rozhovor s BBC v noci před tím, než to bylo odvysíláno. V pondělí byl vyslýchán také šéf kanceláře britského ministerského předsedy Jonathan Powell a poradce pro zahraniční otázky David Manning. Powell připustil, že spolu s Alastairem Campbelem, mediálním poradcem premiéra, pomáhal připravovat tiskovou zprávu týkající se odtajnění Kellyho jména. Campbell, na kterého padá stín viny za zveličení iráckého nebezpečí, stane před vyšetřovateli v úterý.

Kelly (59) spáchal sebevraždu minulý měsíc poté, co byl identifikován jako hlavní zdroj reportáže Andrewa Gilligana, v níž novinář BBC obvinil vládu, že zneužívala hrozbu iráckého arzenálu ke zdůvodnění války proti Bagdádu. Vláda se však proti obvinění ohradila.