Až dosud se mělo za to, že Boeing 757 se zřítil, když se cestující pokusili přemoci skupinu čtyř teroristů.

Mluvčí FBI Susan Whitsonová v rámci novinek o tragickém letu přesto zdůraznila, že se tím svědectví o statečném postoji pasažérů nesnižují: "Jejich vzpoura ovlivnila rozhodnutí teroristů nechat letadlo zřítit, když ho předtím zřejmě chtěli navést na Bílý dům."

Zemřeli všichni ...

Věta Let´s roll (Jdeme na ně), kterou Todd Beamer zavelel ke zteči proti arabským únoscům, se dokonce stala motem amerického tažení proti terorismu.

Z analýz zvukových záznamů vyplývá, že jeden z únosců, pravděpodobně Libanonec Zijád Džarráh, který přišel do USA v roce 1996 ze SRN a v Hamburku studoval letecké konstruktérství, pak v palubní kabině roztříštil stroj o zem.

Při pádu zemřelo 33 cestujících, sedm členů posádky a všichni čtyři únosci.

Cestující se snažili stroj zvednout

Loni 18. dubna přehrála FBI asi sedmdesáti příbuzným cestujících a členů posádky záznamy. Pozůstalí se shodují, že slyšeli tříštění skla, což považují za důkaz toho, že pasažéři se již drali do pilotní kabiny. "Do kokpitu, do kokpitu," ozývalo se na dosud neodtajněných záznamech, tak jak je slyšela Deena Burnettová, jejíž manžel byl v osudových chvílích na palubě.

Kaliforňanka Alice Hoglandová, která ztratila v letu 93 syna, vylíčila, jak slyšela z kokpitu výkřiky "Ne!", což prý měla být reakce únosců, když cestující pronikli do kabiny. Poslední sotva slyšitelná slova v angličtině pak měla být "Pull it up", neboli "Zvedni to", což by naznačovalo snahu pasažérů ještě vybrat pád letadla k zemi.