Nejlukrativnější karta V.I.P. Plus zaručovala stoprocentní slevu na ubytování, 40procentní na stravu a 10 procent na léčebné procedury. Redakce SME uvedla, že má k dispozici seznam všech nabízených slev a jmenný seznam stovek politiků, podnikatelů a lidí ze showbyznysu, kteří karty obdrželi.

Politici údajně slevy téměř nevyužívali

Na seznamu figurovali také prezident Rudolf Schuster, premiér Mikuláš Dzurinda, bývalí i současní ministři. Všichni tvrdí, že slev ale nikdy nevyužili. Z politiků jedině bývalý prezident Michal Kováč přiznal, že slevy využil. "Učinil jsem tak až po odchodu z funkce," zdůraznil.

Nový vlastník lázní slevy zrušil. Existenci slev pro prominenty připustil také bývalý předseda představenstva Lázní Štrbské pleso Ladislav Vrtiak. "Chtěli jsme do Tater přilákat prominenty a tímto způsobem pomoci našim velehorám," říká. Vrtiak to považuje za běžný marketingový tah a tvrdí, že od politiků nikdy nežádali žádnou protislužbu.

Vše má vyšetřuje generální prokuratura

Představitelé KS Slovenska podali ve věci podnět na generální prokuraturu. "Mohlo jít o porušení daňového zákona, protože slevy jsou darem a patří do daňového přiznání. Lázně si tímto způsobem zavazovaly politiky, aby se dostaly k úvěrům," prohlásil předseda komunistů Jozef Ševc.