Lékaři zjistili, že násilník z obce Sásy v okresu Zvolen dítě mlátil a kousal po celém těle. Policie 31letého nevlastního otce obvinila z ublížení na zdraví a hrozí mu až 12 let vězení.

"Viděla jsem už několik zbitých dětí, ale tak otřesný případ jsem zažila poprvé," uvedla Jana Gulasová z dětské nemocnice v Banské Bystrici. Lékařům se podařilo stav dítěte stabilizovat a už není v ohrožení života. Zatím není jasné, zda zranění budou mít trvalé následky.

Nevlastní otec si na nic nepamatuje, protože byl opilý. Dítě našla matka, která se vrátila z nákupu. Nechala své děti ve věku pět měsíců, 1,5 roku a 5 let s druhem Františkem, který není otcem ani jednoho z nich. "Když jsem se vrátila, Lujza byla celá modrá. Okamžitě jsem zavolala lékaře," uvedla matka.

Žena tvrdí, že její druh doposud na děti nikdy nevztáhl ruku. Rodina žije v polorozpadlém domě na odlehlém místě několik kilometrů od dalších domů. František neumí číst ani psát. Psycholog tvrdí, že pravděpodobně nezvládl dětský pláč a převládly u něho zvířecí pudy, které se někdy projevují u méně inteligentního člověka.

"Spouštěcím mechanismem v takovýchto případech je alkohol. Muž chtěl dítě utišit za každou cenu. Tím, že dítě pokousal, chtěl prosadit svou sílu stejně, jako zvíře," cituje deník Nový čas psychologa Jindřicha Cupáka.