"Ačkoliv to nelze stanovit s absolutní jistotou, CIA po technické analýze pásku odvysílaného 3. srpna stanovila, že je to pravděpodobně hlas Ajmána Zavahrího. Datum nahrávky nemůže být určeno," prohlásil nejmenovaný pracovník CIA.

CIA: hlavní muži al-Kajdá žijí

Americká rozvědka se domnívá, že Zavahrí a vůdce al-Kajdá Usáma bin Ládin jsou naživu a skrývají se v pohraniční oblasti mezi Afghánistánem a Pákistánem. Bin Ládinovi se stále daří unikat, a to i přes nabídku 25 miliónů dolarů odměny tomu, kdo poskytne informaci vedoucí k jeho dopadení.

Hlas na nahrávce varuje Spojené státy, že draze zaplatí, jestliže bude ublíženo kterémukoli z mužů zadržovaných na vojenské základně Guantánamo na Kubě. "Amerika oznámila, že začne stavět před válečné soudy muslimské vězně z Guantánama a mohla by je odsoudit k smrti. ...Přísahám ve jménu Boha, že křižácká Amerika zaplatí draze za jakékoliv škody, které způsobí muslimským zadržovaným..," řekl hlas na pásku.

Jen mávání praporem?

Podle některých představitelů odvysílání nahrávky mělo jenom ukázat členům al-Kajdá, že jejich vůdcové jsou stále naživu, v pohotovosti a hrozí Spojeným státům. Prostě ujistit, že "vaše vedení je stále tady, stále připravené a nadále odhodlané bojovat. Je to prostě mávání vlajkou," poznamenal jeden z představitelů CIA.