První muž USA se podrobil preventivní prohlídce jako každý rok. Doktoři mu potvrdili výšku 181 centimetrů, zjistili však nárůst hmotnosti. Ručička váhy se tentokrát zastavila na čísle 95, tolik kilogramů nyní váží Bushova tělesná schránka ve spodním prádle, bez bot.

Má mírnou nadváhu

Procento tuku v těle je nově na 14,5%. "Jsou to všechno svaly. Opravdu, prezident váží více kvůli tomu, že nabral svalstvo," přesvědčuje Američany Bushův sekretář Scott McClellan. Lékaři však přiznávají, že o mírné nadváze v případě prezidenta lze mluvit.

Hlava USA se přitom velmi snaží udržovat se v kondici. Třikrát týdně běhá kolem šesti kilometrů. Nejméně jednou týdně pobývá v bazénu. Dobrou fyzičku utužuje i pravidelné běhání na speciálním přístroji. Vždy po 25 minutách.

Zbude-li mu v nabytém týdenním programu ještě čas, vyráží do posilovny. A to není údajně vše. S oblibou na svém ranči pracuje, například zametá cestičky k jednotlivým budovám.

Zdravý jako rybička

Pro úplnost dodává list mimo jiné rovněž tlak prezidenta: 110 na 62, hladinu cholesterolu: 167 - tzv. "dobrý" cholesterol HDL je na 45 a "špatný" LDL na 112.

Lékaři potěšili prezidenta také tím, že v jeho krvi nenašli žádné náznaky cukrovky. Naopak drobně ho mohou trápit čtyři menší zaznamenaná poranění, nejčastěji způsobená sluncem. Jinak je prý Bush zdravý jako rybička.