"Možnost, že budeme znovu napadeni, je reálná," uvedl ministr pro televizní pořad Fox News Sunday. "Jsem ale zároveň hrdý, že se podařilo zhatit plány nejméně stovky útoků al-Kajdá na celém světě. Nevím, zda jsem úplně přesný, když za vším vidím aktivity al-Kajdá. Teroristická síť neustále mění svou tvář, je v ní řada rozdílných prvků, rozličných hráčů," uvedl dále.

USA prý tvrdě zaplatí

Ashcroft okomentoval také mimo jiné zvukový záznam, který v neděli odvysílala arabská televize al-Arabíja. USA v něm varuje Ajmán Zaváhrí, druhý muž al-Kajdá a osobní lékař Usámy bin Ládina, aby neubližovaly zajatcům na Guantánamo na Kubě.

"Přísahám při Bohu, že křižácká Amerika zaplatí velmi vysokou cenu, pokud ublíží byť jen jednomu zajatci, které drží," řekl hlas ve zveřejněné nahrávce, údajný Zaváhrí, jehož USA podezírají, že hrál významnou úlohu při útocích z 11. září a při útocích na americká velvyslanectví v Keni a v Tanzanii v roce 1998. Pokud USA zajatce zraní, "odsoudí svůj vlastní lid".

Opravdová bitva prý přijde

"Americe říkáme jednu věc: to, co jste zatím na vlastní oči viděli, je jenom naše prvotní taktika. Opravdová bitva ještě nezačala," řekl hlas. "Všichni spojenci pomáhající Americe zaplatí stejnou cenu. Všichni, kdo zradí naše bratry, budou platit," dodal.