Podle internetového serveru BBC ruský tisk upozornil na řadu shodných rysů u většiny vražd: téměř všechny oběti byly uškrceny a nebyly okradeny o cennosti. Většina zavražděných žen byly vzdělané mladé dívky s dlouhými vlasy, které se v noci bez doprovodu vracely do domovů v severní části Moskvy. Věk obětí se pohybuje mezi 17 a 32 lety.

Tělo dvanácté oběti bylo nalezeno ve čtvrti Chimki ležící na severozápad od moskevského městského okruhu. Její smrt zvýšila obavy veřejnosti, že v Moskvě skutečně řádí sériový vrah žen.

Policie zadržela dva podezřelé

Některá ruská média však přišla s tvrzením, že se po sídlištích pohybují dva vrazi. Úřady ale takové spekulace vyvracejí s tím, že ve městě žádný maniak neřádí a že vraždy spolu nemají nic společného. Kvůli jedné z vražd již byl dokonce uvězněn podezřelý muž, další podezřelý je zadržen na policii.

Nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování ruské agentuře Interfax prozradil, že nejméně šest žen zřejmě zabil tentýž vrah.

Tisk radí, jak se postavit maniakovi

Jisté je, že dokud nebude vrah (či vrazi) dopaden a usvědčen, nebudou mít mladé ženy ani jejich blízcí klid, napsal list Novyje Izvěstija. Podle něj je dnes běžné, že matky nechávají dospívající dcery doma a odpolední a večerní nákupy obstarávají otcové rodin.

List také mladým ženám radí, jak se mají chovat v případě setkání s neznámým podezřelým mužem: "Pokud budete cítit, že se na vás někdo dívá, buďte odvážné a podívejte se zpříma na něj. Maniaci jsou zbabělí a před přímým pohledem očima uhnou. A buďte připraveny, že maniaci nemusejí vypadat jako když právě vyběhnou z buše - mohou být atraktivní a inteligentní a dokonce mohou mít i šarm."