Novinářům tak Blair ani neprozradil, zda jeho mediálním poradcem zůstane i nadále Alastair Campbell, jehož důvěryhodnost v posledních dnech utrpěla velmi silnou ránu. "Věřím, že se z celého případu všichni poučíme," dodal Blair.

Kelly spáchal sebevraždu poté, co vypovídal před parlamentní komisí, do jaké míry britská vláda zveličila zprávu o nebezpečí zbraní hromadného ničení před válkou v Iráku.

Blair prezentoval svou dosavadní práci

Podle očekávání využil premiér tiskovou konferenci k tomu, aby prezentoval bilanci své dosavadní vlády. Připomněl, že se v sobotu, kdy už bude zřejmě na dovolené na Barbadosu, stane nejdéle vládnoucím labouristickým premiérem v dějinách Británie. Pokud jde o důvěru a vlastní budoucnost, řekl, že Britové se budou rozhodovat na základě vnitropolitických otázek. "Je před námi ještě hodně práce. Moje chuť k jejímu vykonání neslábne," ujistil Brity. Za úspěch své vlády označil zlepšení veřejných služeb, zejména ve zdravotnictví a v boji proti nelegálnímu přistěhovalectví. Potíže podle něj trvají v dopravě a v boji proti zločinnosti.

Irák ale zastínil úspěchy vlády

Ministerský předseda připustil, že jeho vládu čeká boj o důvěryhodnost své politiky vůči Iráku. "Válka proti režimu Saddáma Husajna byla správná. Irák na tom díky ní bude lépe, než za Saddáma," uvedl.

"Jsem přesvědčen, že v Iráku budou nalezeny zbraně hromadného ničení," řekl v reakci na sílící spekulace o osudu těchto zakázaných zbraní. Právě existence biologických a chemických zbraní byla hlavní příčinou války, dosud se však v zemi neobjevily. Blair neodpověděl přímo na otázku, zda podá demisi, pokud se zbraně v Iráku nenajdou. Připomněl, že problém iráckých zbraní hromadného ničení "nevyskočil najednou odnikud", ale měl za sebou dvanáctiletou historii a řadu rezolucí OSN.

Blair také zdůraznil, že loni v listopadu se celá Rada bezpečnosti shodla na tom, že Irák představuje hrozbu a že porušuje rezoluce OSN. Spory byly o to, jak na to pak reagovat, nikoli o samotné konstatování faktu, řekl. Závěrem zdůraznil, že terorismus a možnost, že teroristé získají zbraně hromadného ničení, "jsou hrozbou 21. století".