Dále uvedl, že Velká Británie a Jižní Korea se v tomto názoru shodují, informovala zpravodajská agentura Reuters. 

"Oba jsme se dohodli, že bychom měli pokračovat. Chceme vyřešit otázku Severní Koreje, jejího programu jaderných zbraní a vývozu jaderné technologie mírovým a konstruktivním dialogem," řekl Blair. Dodal, že mnohostranná jednání jsou nejlepší způsob, jak řešit otázku, takže rozhovorů by se měly zúčastnit i Jižní Korea a Japonsko.

Ro: Situace okolo KLDR není krizová

Pokud se KLDR ověřitelně vzdá vývoje jaderných zbraní, mezinárodní společenství je připraveno nabídnout pomoc "při přechodu na jiný typ země", dodal britský premiér. Jihokorejský prezident odmítl označit situaci kolem KLDR za krizi, neboť prý všechny zúčastněné strany směřují k dialogu. Podle něho ve srovnání s obdobím před šesti měsíci řada nebezpečí pominula. Ro pochválil přístup USA k této otázce s tím, že Washington vždy přistupoval ke KLDR vyváženě - tedy kombinoval nátlak s "přátelštějším přístupem".

Blair v dnešním rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky řekl, že Severní Korea je "skutečnou hrozbou a nebezpečím", a kritizoval nedávnou "agresivní rétoriku" tohoto komunistického státu v debatě o jeho jaderných ambicích. Dodal, že to ale neznamená, že USA a Velká Británie budou vůči KLDR postupovat tak jako proti Iráku. Ten byl rovněž obviňován z držení zbraní hromadného ničení a obě země jej v březnu vojensky napadly.

Jihokorejští manifestanti: Blair je válečný zločinec

V Soulu se dnes uskutečnila malá demonstrace proti Blairově návštěvě. Manifestanti označili britského premiéra za válečného zločince, který zatáhl Velkou Británii do války v Iráku, a jeho jméno dali do souvislosti s pravděpodobnou sebevraždou poradce britské vlády pro zbraně hromadného ničení Davida Kellyho.

V Soulu, kam přiletěl z Japonska, je Blair pouze na jednodenní návštěvě. Večer odlétá do Číny, přičemž v závěru své asijské cesty zavítá i do Hongkongu.