Živel porážel silné stromy, strhával střechy domů, zamořil vzduch úlomky všeho druhu a vyrvával lodě z kotvišť. Mnohé domy zaplavila voda. Žádné zraněné však záchranáři nehlásili. Pobřežní hlídka jen musela zachraňovat dva lidi, jejichž loď se potopila, a odvezla je preventivně do nemocnice.

Obyvatelé se na příchod Claudette připravovali

Obyvatelé Texasu se na příchod tropické bouře Claudette přípravovali. Ředitel Národního centra pro sledování hurikánů Max Mayfield před vypuknutím bouře informoval, že Claudette se může v nejbližších hodinách změnit v hurikán kategorie 1 (vítr přesahující 118 km/hod).

"Bude s největší pravděpodobností zasažena většina pobřeží Texasu. Obyvatelé už byli varováni, aby se připravili na hurikán, stupeň 1," přiblížil situaci Lidé byli varováni

Mnozí obyvatelé pobřežních lokalit se na příchod Claudette připravili zatlučením oken svých domů a obchodů dřevěnými deskami. V některých místech byly vybudovány i barikády z pytlů s pískem. Obavy z přírodního živlu zcela ovládly například městečko Galveston, kde mořské vlny prý dosahují až pěti metrové výše. Zatím nejvíce ztěžuje život rezidentům silný déšť doprovázený větrem.

Turisté i místní opustili prázdninová letoviska

Tisíce turistů i místních obyvatel už opustily prázdninová letoviska jako Port Aransas a předsunuté ostrovy Matagorda a South Padre. Kvůli silnému vlnobití tam už policie zakázala vstup do moře. Ropné společnosti evakuovaly část svých zaměstnanců z ropných plošin v Mexickém zálivu. Lety do ohrožených oblastí zastavily také všechny americké letecké společnosti.

Škody mohou být obrovské

Claudette je třetí tropickou bouří této sezóny. Zrodila se minulé úterý nad karibskou oblastí a o víkendu se přehnala přes mexické letovisko Cancún. Sezóna hurikánů trvá v Severní Americe od června do listopadu. Letos by mohla být ničivější než obvykle, obávají se meteorologové. Škody se již nyní odhadují až na 1,5 miliardy dolarů (asi 45 mld Kč).