Ceremoniálu se zúčastnila prezidentova manželka Nancy Reaganová (82), sám Reagan (92), který již léta trpí Alzheimerovou chorobou, se zúčastnit nemohl.

Loď na jaderný pohon je 333 metrů dlouhá, má výtlak 95 tisíc BRT a náklady na její tavbu dosáhly pěti miliard dolarů (asi 150 mld Kč). Ve službě nahradí letadlovou loď Constellation, která oficiálně u námořnictva skončí 7. srpna po 42 letech služby. Teprve minulý měsíc se vrátila z Perského zálivu, kde se plavidlo zúčastnilo války v Iráku, do svého domovského přístavu San Diegu.

Další bude Bush

Nová loď Ronald Reagan doplní počet letadlových lodí na 12. Je devátou z třídy Nimitz a celkově desátou, jež má jaderný pohon. Ten obstarávají dva jaderné reaktory. Podsádku lodi tvoří 6000 mužů a v podpalubí je ukryto 80 bojových letounů.

Reagana bude v roce 2008 následovat loď George H.W. Bush, která bude poslední z třídy Nimitz. Následovat budou lodě nové třídy interně označované CVN - 21, jež se budou vyznačovat novými technologiemi, jako například elektrickými zbraněmi a lasery. První z těchto lodí by se měla začít stavět v roce 2007 a předána námořnictvu v roce 2014.