"Je to víceméně pořád to samé," řekl Powell. Irák reaguje jen na tlak, dodal a připomněl, že Bagdád má "závazek poskytnout inspektorům všechny informace, které potřebují".

Irák a OSN v pondělív podepsaly společné prohlášení, ve kterém se Bagdád zavázal posílit svou spolupráci se zbrojními inspektory. Irák mimo jiné slíbil, že bude napomáhat výslechům iráckých vědců bez přítomnosti představitelů iráckých úřadů. Straw v New Yorku prohlásil, že na něj irácký závazek "nedělá dojem". "Irák si musí přestat hrát na schovávanou. To, co dnes udělal, na mě nedělá dojem - najít pár granátů navíc, nabídnout trochu spolupráce navíc," dodal britský ministr.

Naopak jeho francouzský protějšek de Villepin zdůraznil, že "nic neospravedlňuje přerušit inspekce a vstoupit do času války a nejistoty". Irák není s to realizovat nové programy vývoje zbraní hromadného ničení, i kdyby chtěl, zdůraznil de Villpein. "Dnes je zapotřebí být s to riskovat mír, budovat mír a to často vyžaduje více, než válčit, prohlásil. Pokud je válka jediným prostředkem k vyřešení této krize, tak jsme ve slepé uličce, dodal.