Navíc je obvinil ze "zkreslování a falšování dat", jež mu hlásili.

Do uvolněných funkcí Lukašenko vzápětí dosadil nové lidi. Úřadujícím premiérem jmenoval  prvního místopředsedu vlády pro průmysl a stavebnictví Sjarheje Sidorského, náměstkem premiéra prezidentského poradce Romana Vnučka a ministrem zemědělství rovněž svého poradce a vysokého úředníka Gomelské oblasti Zenona Lomota.

Třetina vlády půjde

Změny ve vládě, které Lukašenko provedl právě ve výroční den svého prvního zvolení běloruským prezidentem v roce 1994, však nejsou poslední. Prezident, který je pro způsob řízení země často označován za diktátora, včera totiž oznámil, že jej neuspokojuje ani práce dalších vládních úředníků a že během července hodlá obměnit třetinu vlády.

Lukašenko slaví výročí ve funkci

Lukašenko, který zvítězil v prvních prezidentských volbách v Bělorusku v roce 1994, si o dva roky později nechal prodloužit mandát do roku 2001 a v tomto roce potom "řádně" zvolit na druhé funkční období. Někdy se též spekuluje, že by mohl být prezidentem unie Ruska s Běloruskem, ale skutečné vytvoření tohoto soustátí, jehož počáteční formy existují již několik let, se stále odkládá a v poslední době se o něm již nehovoří.