Pokud bude podle plánu zavedeno mýtné koncem srpna, musíme se obávat dopravního chaosu na německých dálnicích a nedozírných škod pro národní hospodářství, uvedl ve svém prohlášení Svaz německých přepravců a logistiků (DSLV). Podle něj je stále nedostatečná technická infrastruktura pro zavedení mýtného.

Pro 1,2 až 1,4 miliónu nákladních aut je totiž zatím připraveno jen 250 tisíc tzv. OBU (On-Board-Units), z nichž se do 31. srpna stačí namontovat jen 50 procent. Podle DSLV za to mohou nedostatečné kapacity smluvních servisů a nedostatečný software pro počítače.

Dopravci: v Evropě bude chaos

Pro všechny, kdo nebudou mít k danému datu k dispozici OBU, zbude jediná náhradní cesta spojená s velkou časovou ztrátou - ruční zanesení do kontrolního systému.

Nedostatečná příprava zavedení mýtného ohrožuje podle DSLV nejen plynulou dopravu v Německu, ale v celé Evropě. Proto svaz intervenoval také u Evropské komise se žádostí, aby přiměla spolkovou vládu k dodatečným opatřením, jež by zabránila rozšíření chaosu kolem mýtného na celou evropskou dopravu.