Jak uvedl mluvčí Krajského soudu v Košicích Ladislav Duditš, soud rozhodl o vzetí Majského do vazby proto, že shledal odůvodněnou obavu prokuratury z možného ovlivňování důležitých svědků samotným obviněným anebo jeho blízkými. Neuznal ale návrh prokuratury na vzetí obviněného do vězení kvůli jeho možnému útěku či vyhýbání se trestní odpovědnosti.

Svědci si prý odporují

"Pokud se rozpory ve výpovědích svědků odstraní a důvod k vazbě pomine, může advokát obviněného požádat, aby byl jeho klient propuštěn," dodal k tomu Duditš. Právník Jozefa Majského Peter Filip před novináři potvrdil, že v co nejkratší době míní požádat vyšetřovatele, aby "udělali kroky nezbytné k odstranění nesrovnalostí ve výpovědích svědků". Dodal, že jakmile bude tato podmínka splněna, požádá o propuštění svého mandanta.

Do vězení putoval přímo ze soudní síně

Dnešního jednání krajského soudu se zúčastnil také Majský, který přímo ze soudní síně putoval zpátky do vězení v Košicích. Vypadal přitom velmi zuboženě. Ani jeho oblečení nesvědčilo o tom, že před tribunálem stojí bývalý miliardář. Přijel ve velké tmavé košili, starých černých džínových kalhotách a na nohou měl místo kožených polobotek staré kecky. Advokát Filip i po dnešním jednání řekl, že se jeho klient necítí dobře a je ve velmi špatném zdravotním stavu.