"Proč jich posílá jen 20 000? Proč jich nepošle 50 000 či 100 000? Neuvědomujete si, že iráčtí psi se už těší na mrtvoly vašich vojáků?" říká na záznamu Zavahrí, o němž se předpokládá, že v současnosti hraje v al-Kajdá větší roli než Usáma bin Ládin.

"Pošlete sem celou svou armádu, aby byla zničena rukama mudžahedínů svobodného světa, kteří osvobodí svět od vašeho ďábla. Irák, země chalífů a svaté války, je schopen s pomocí a silou Alláha sežehnout deset armád, jako je ta vaše," dodal Zavahrí. Na začátku ledna Zavahrí vyzval k odporu proti invazním vojskům v Somálsku. [celá zpráva]

Zavahrí hrozil Etiopii

Zavahrí kritizoval i americký postup v Somálsku, kde se armáda USA připojila k etiopským útokům na ustupující islamisty a členy sítě al-Kajdá, kteří podnikli atentáty na americká velvyslanectví ve východní Africe. [celá zpráva] Etiopská armáda v prosinci porazila militantní Svaz islámských soudů a umožnila prozatímní vládě získat pod kontrolu většinu země [celá zpráva]

"Oznamuji dobrou zprávu: Bush zavedl své etiopské otroky do skutečné katastrofy v Somálsku. Mudžahedíni jim zpřelámou páteř," prohlásil Zavahr, byť islamisté jsou na ústupu. "Američané, kteří je dotlačili do záhuby, jim rozkazují zdálky, aby umírali místo nich, a ani po nich nezapláčou."

Za "jasnou lež" pak označil zprávu Bílého domu, že  americké jednotky oslabily pozice al-Kajdá v Afghánistánu, kde podle slov Bushe už nemají "bezpečný přístav".

Američané nesmí věřit Bushovi

Zavahrí se zamyslel nad tématem bezpečnosti i obecně. "Bezpečnost je sdílená. Jestliže jsem my v bezpečí, můžete být i vy v bezpečí. Jestliže však jsme my napadáni a zabíjeni, vybudete se svolením Alláha také napadáni a  zabíjeni. Chcete li žít v bezpečí, musíte akceptovat, co se děje na zemi a odmítnout fantazie, jimiž vás pokouší Bush obloudit. Jestliže budete pokračovat v politice Bushe a jeho gangu, nemůžete nikdy snít o míru," vzkázal Američanům, kteří by měli pochopit, že svět je multikulturní.

Že jsou hrozby reálné, potvrdila pondělní informace amerického Federálního vyšetřovací úřadu (FBI), že al-Kajdá v Iráku plánovala před šesti měsíci útok na americké půdě. Podle odborníků však šlo spíše o záměr než o operační plán, který by se mohl provést.