Majského advokát Peter Filip po jednání řekl, že se jeho klient necítí dobře. "Je v depresi, je ve špatném psychickém stavu. Už ve vazbě byl ve špatném psychickém stavu a pak zadržení a pobyt v policejní vazbě mu na zdraví nepřidaly. Špatně se orientuje v prostoru a času," prohlásil Filip a potvrdil, že Majský se podrobil opakovaným vyšetřením u psychiatra.

Advokát dále uvedl, že jeho mandant odpověděl před soudem na všechny dotazy a vzápětí po propuštění odjel domů do Bratislavy, kde se bude připravovat na další jednání Krajského soudu v Košicích. Ten má rozhodnout o stížnosti prokurátora proti propuštění Majského ve čtvrtek 3. července ve 13:30 SELČ.

Mluvčí krajského soudu k tomu sdělil, že pokud se obviněný na toto stání bezdůvodně nedostaví, bude to považováno za porušení zákona a bude uvězněn.

K důvodům dnešního rozhodnutí uvedl, že nebylo prokázáno, že by se obviněný skrýval anebo se vyhýbal trestnímu řízení. Prokuratuře se nepodařilo dokázat ani to, že by se Majský snažil ovlivňovat svědky, což by byl důvod k takzvané koluzní vazbě.

Krajský soud může podle mluvčího ve čtvrtek buď potvrdit rozhodnutí nižšího soudu, anebo ho zrušit a pak by Majský putoval zpátky za mříže.

Podle policie Majský tuneloval investiční společnosti BMG Invest a Horizont Slovakia, lákající klienty na nereálně vysoké úroky.