"Kdyby se situace v Libérii vymkla kontrole, mohlo by to mít neblahé následky jak pro tuto zemi, tak pro celý region a především pro Pobřeží slonoviny a Sierru Leone, které s Libérií sousedí," varoval nejvyšší představitel Spojených národů. RB OSN by proto měla podle Annana urychleně schválit rozmístění dobře vyzbrojených a vycvičených mezinárodních sil pod velením některého členského státu světové organizace.

Francie se připojuje

K návrhu se týž den připojil i francouzský ministr zahraničí Dominique de Villepin a navrhl, aby se do řešení krize zapojily Spojené státy. Francie je připravena se na těchto silách podílet.

Liberijská vláda mezitím studuje některé články dohod se Spojenými státy, které tuto zemi počátkem 19. století založily. "Věříme, že existují některé dohody s USA, na jejichž základě by vláda mohla požádat o vstup amerických jednotek," řekl k tomu podle agentury AFP prezident Taylor.

Po krvavých bojích z posledních dní mezi povstalci a vládními jednotkami zavládl v zemi klid a obě strany zatím respektují příměří vyhlášené v pátek.