V houstonském kontrolním sále se ozval potlesk poté, co se kosmonautům podařilo uvolnit zablokovaný mechanismus a panel postupně složit. Po předchozích výstupech zbývalo složit ještě devět z 38,5 metru celkové délky.

Z původně neplánované čtvrté pracovní vycházky do kosmického prostoru se americký astronaut Robert Curbeam a jeho švédský kolega Christer Fuglesang mohli vrátit po pěti hodinách. Výstup vedl k odkladu přistání na Floridě o 24 hodin, Discovery se tedy má vrátit na Zemi až v pátek.

Curbeam pondělní vesmírnou vycházkou ustavil nový rekord v počtu výstupů jednoho astronauta do volného kosmu během jediné mise. Pro Fuglesanga to byl třetí výstup od připojení Discovery k ISS před necelým týdnem.

Hlavním cílem této mise raketoplánu Discovery bylo přepojit elektrické vedení ISS na nový zdroj, což se povedlo při předchozích výstupech. Zapojení nových solárních kolektorů, znamenajících zdvojnásobení příkonu, je dalším krokem k dokončení ISS, které NASA s ruskými a dalšími evropskými partnery plánuje do roku 2010.

Do té doby by se k orbitálnímu komplexu mělo vydat ještě nejméně 14 misí raketoplánů, které jsou v tuto chvíli jedinými stroji schopnými dopravit na stanici velké stavební části.

ISS se má stát nezbytným předsunutým postem pro cesty s lidskou posádkou k Marsu.