V neděli se tak prakticky opakovala situace, která nastala před půldruhým rokem. V noci z 22. na 23. ledna 2002 také o půlnoci skončilo vysílání TV-6 a ráno se na ní místo obvyklých pořadů objevily sportovní. TV-6 byl přitom předchůdcem kanálu TVS. Kolektiv pak byl asi půl roku bez práce, než mu ministerstvo pro tisk, rozhlasové a televizní vysílání dovolilo zahájit činnost pod novou hlavičkou. Financování kanálu se ujala skupina podnikatelů.

Někteří populární moderátoři z TVS se již v sobotu ve svých pořadech rozloučili s diváky s tím, že kanál je na pokraji zrušení. Na nedělní večer se ale očekávalo, že se bude moci rozloučit i celý kolektiv kanálu. Přesně o půlnoci na neděli však obrazovka zhasla při vysílání reklamy.

Hrozba pro ekonomiku

Šéfredaktor TVS Jevgenij Kiseljov označil rozhodnutí ministerstva za "mimořádně nebezpečné" pro ekonomickou, kulturní i duchovní oblast v zemi. Poznamenal, že úředníci se předčasným zhasnutím obrazovky zřejmě pojistili, aby novináři známí svými opozičními názory vůči Kremlu nemohli odvysílat své příspěvky.

Minulý týden většina akcionářů TVS svůj díl prodala oligarchovi Olegu Deripaskovi, který je příbuzným bývalého ruského prezidenta Borise Jelcina. Nyní vlastní 90 procent akcií kanálu, zatímco deset procent patří novinářskému kolektivu. Za formální příčinou zániku je označován "spor hospodářských subjektů". Kiseljov ovšem tvrdí, že jde o zákonitý proces. "Nejprve nás donutili odejít z NTV, pak odpojili TV-6, kde jsme našli přístřeší, a nyní zrušili i TVS. Naši novináři už nebudou moci pracovat jako dříve: svobodně a bez cenzury," uvedl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Echo Moskvy.

Většinu týmu TVS tvořili bývalí pracovníci kanálu NTV, jehož majitelem byl kontroverzní oligarch Vladimír Gusinskij. Ten svůj díl akcií prodal státní společnosti Gazprom a Rusko nakonec opustil, neboť mu hrozilo vězení kvůli údajným finančním podvodům. Televizní stanice NTV se v dubnu 2001 rozštěpila a část jejích pracovníků odešla na protest proti zasahování státu do vysílání nezávislého kanálu.

Podle tiskové služby ministerstva pro tisk a rozhlasové a televizní vysílání bylo rozhodnutí o zastavení provozu TVS přijato "s ohledem na zájmy diváků". Sport je dnes jednou z hlavních priorit ruské vnitrostátní politiky a propagování zdravého způsobu života prý není možné bez vlivného sportovního kanálu. Podle expertů je však dnes v Rusku dostatek sportovních kanálů a jeden státní navíc bude mít sotva vliv na zdravější způsob života ruských obyvatel.